
Íme a ruhadarab, amit II. Erzsébet királynő 1952 óta mindenhova magával visz
Számos furcsa szabály létezik a királyi házban, amiket II. Erzsébet királynőnek és a család tagjainak be kell tartaniuk, amikor külföldre utaznak.
A minap a mirror oldalán egy érdekes cikkre bukkantunk, ami bemutatta Őfelsége II. Erzsébet királynő és családja egészen hihetetlen utazási "kiegészítőit". Íme!
Ez is érdekelhet: Mit eszik II. Erzsébet királynő egy nap alatt? Mutatjuk!
Fotó: Lorna Roberts / Shutterstock
Egy átlagos királyi körúton a Windsor-ház tagjai különféle ételeket és italokat szoktak megkóstolni. Ez biztonsági szempontból aggályos, hiszen a kóstolgatások bőséges lehetőséget adnak arra, hogy valaki megpróbálja megmérgezni a család tagjait.
Fotó: Debbie Fan / Unsplash
Ez az oka annak, hogy a Buckingham-palota előkelő lakóinak egyes tagjai, például Károly walesi herceg és Kamilla cornwalli hercegné úgy döntöttek, hogy minden útra magukkal viszik kedvenc italaikat.
A hírek szerint Károly herceg a gin tonicot kedveli a legjobban, Camilla pedig általában a vörösbort részesíti előnyben.
Fotó: jirayu koontholjinda / Unsplash
Az ételmérgezésekhez kapcsolódik a következő szabály is. Az utazások egy másik súlyos kockázati tényezője ugyanis a családtagok esetleges megbetegedése.
A probléma orvoslásának érdekében a friss vérkészlet elengedhetetlen tartozéka a körutaknak.
II. Erzsébet brit királynő 2015 óta már nem utazik repülővel, így ő felhagyott ezzel a szokással, ám Vilmos cambridge-i herceg és Károly walesi herceg továbbra is fenntartják a bizarr hagyományt.
Fotó: Mark de Jong / Unsplash
A frissen "lecsapolt" vér mellett természetesen egy orvos is mindig csatlakozik a túrához, hogy egy esetleges vészhelyzet esetén azonnal segíteni tudjon a királyi család tagjain.
Fotó: Eli Solitas / Unsplash
Ezenfelül Őfelsége poggyászából sosem maradhat ki a sima fekete kosztüm, arra az esetre, ha egy családtag pont az utazás alatt hunyna el.
A nem mindennapi szabályt 1952-ben hozta II. Erzsébet királynő, amikor VI. György brit király meghalt. A fiatal királynő ugyanis pont akkor volt kenyai körútján, amikor a tragédia bekövetkezett, ám nem volt nála semmilyen "gyászruha". Amikor a királynő gépe visszaérkezett a londoni repülőtérre, azonnal vittek neki megfelelő ruházatot, hogy a fedélzeten átöltözhessen és már feketében léphessen Anglia földjére (lásd lenti kép).