
Bajba is kerülhetsz, ha ezekben az időpontokban iszod a kávédat
A kávé hosszú ideje az egyik legnépszerűbb ital a világon − nem véletlenül. Számos egészségügyi és mentális előnye is van, nem beszélve az utánozhatatlan ízéről. De ennyi előny mellett van-e olyan, amikor a kávé többet árt, mint használ?
A fekete kávé fokozza a kognitív képességeket, segíti az emésztést és gyulladáscsökkentő hatása is van. Kutatások szerint még a demencia elleni védekezésben is hasznos lehet. Az Eat This cikke alapján azonban összeszedtük, mikor jobb, ha elkerülöd a kávét.
Ez is érdekelhet: Ezt idd, és tovább élsz!
1. Délután
Fotó: Shutterstock
A 12 óra utáni kávé komolyan megzavarhatja a biológiai ritmusodat. De próbáld meg a reggeli forró kávét hidegre cserélni, aminek hatása elég sokáig tarthat ahhoz, hogy lemondj a délutáni csészéről.
A hideg főzetkávénak általában magasabb a koffeintartalma, mint a forró kávénak
− mondja Ella Davar kávékutató.
Olvasd el ezt is! A kávé egy eddig nem ismert hatását tárta fel egy új kutatás
2. Amikor már két csészényit megittál
A kávé sem képez kivételt a „mindent csak mértékkel" mondás alól. Maximalizáld 2-3 csészére az adagodat, mert utána már csak dehidratálttá válsz tőle.
A napi 4 csészénél több kávé pedig a tudomány szerint megrövidíti az életed.
3. Amikor nem ettél semmit
Mivel a kávé savas, éhgyomorra történő fogyasztása kellemetlen érzést okoz. Épp ezért a kávé problémás lehet a gyomorégéssel, refluxszal, emésztési problémákkal, gyomorpanaszokkal küzdő emberek számára.
Vásárolj organikusan termesztett babot, és a kávét fogyaszd valamilyen tejjel, hogy csökkentsd savassági szintet. A hideg kávé pedig általában kevésbé keserű és savas, mint a hagyományos társa.
4. Ha magas a koleszterinszinted
Míg a legtöbb szűrt kávéról kimutatták, hogy semleges hatással van a lipidszintekre, a szűretlen vagy francia presszókávé növelheti az LDL koleszterinszintet. Tehát, ha magas az LDL-szinted, fontold meg a papírszűrős kávé fogyasztását.
Fotó: Shutterstock
5. Ha rendszeresen fogyasztod
Minden lelkes kávézó tudja, hogy a kávéivás függőséggé válhat. Mivel a kávé közvetlen hatással van az energiaszintedre, egyre nagyobb dózisokra van szükséged ugyanannak a hatásnak az eléréséhez. Próbáld ki, hogy néhanap matchával vagy zöld teával helyettesíted a reggeli kávéd.
- Egy évezredes megoldás segíthet a makacs kávéfoltok ellen - Vince ›
- Tényleg segíthet a kávé a fogyásban? - Vince ›
- Egészséges-e a kávé? - egy új kutatás átírja eddigi tudásunk - Vince ›
- 4 tévhit a kávéról, amiről mindannyian azt hittük, igazak - Vince ›
- Te hallottál már a kávé kellemetlen mellékhatásáról? - Vince ›
- A kávé egy eddig nem ismert hatását tárta fel egy új kutatás - Vince ›