
Kié lesz az életműdíj
3 legendás borász között dől el a Vince Díj életműdíj "verseny" - ki nyerjen?
3 borvidék, 3 kiemelkedő pincészet, 3 legendás borász. Szavazz a Vince Díj borász életműdíj kategóriájának 3 döntőse közül a kedvencedre! A voksoddal segíted egyiküket és még értékes nyeremény is ütheti a markodat.
A Vince Díj egy olyan egyedülálló kezdeményezés, amely túlmutat egy szakmai eseményen és a széles nyilvánosság számára is megnyitja a hazai italkultúráról való gondolkodást. Már javában zajlik a közönségszavazás, aminek keretében az érdeklődők 8 kategória 33 alkategóriájának 3-3 tételből választhatják ki kedvenceiket október végéig. Szavazni IDE kattintva lehet, a szavazók között értékes nyereményeket sorsolnak ki. A Vince Díjat november 5-én adják át a Vince Gála keretein belül, ahol kóstolókkal, workshopokkal várnak minden érdeklődőt.
Bock József, Jásdi István, Szepsy István - nem irigylünk téged, mert mi a magunk részéről nem tudjuk eldönteni, ki érdemli meg legjobban a Vince Díj borász életműdíját. Mindhárman rengeteget tettek a magyar bor ügyéért.
Te viszont szavazz a kedvenc borászodra, hogy értékes ajándékokat nyerhess!
Jelölt #1: Bock József (Villány)
Bock József
Fotó: Bock Pince
A Bock család 1850 óta foglalkozik szőlőtermesztéssel és borászattal a Villányi borvidéken. Az 1948-ban született Bock József 33 évesen, édesapja halála után kezdett el önállóan bort készíteni, bár mellette még sokáig megtartotta állását (művezető-gyártáselőkészítő). 1997-ben elnyerte az Év Bortermelője címet, 2007-ben pedig a Magyar Köztársaság Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki. Az első hazai borászok között volt, aki nevét adta gasztronómiai vállalkozáshoz, a Budapesten nyílt Bock Bisztró társtulajdonosa volt.
Jelölt #2: Jásdi István (Balatonfüred-Csopak)
Jásdi István
Fotó: Jásdi Pince
Jásdi István 1947-ben született Budapesten. Főiskolai tanulmányai után nemzetközi kereskedelemmel foglalkozott. Családjával öt évet töltött Párizsban. 1987-től az általa alapított Hungavis Rt.-t irányította. 1998-ban feleségével, Máriával Csopakra költöztek, azóta családi kisvállalkozásukat, a Jásdi Pince kft.-t vezetik. Három gyermekük és öt unokájuk van. István Elnöke volt a családi gazdaságokat tömörítő Vindependentnek, a Pannon Bormíves Céhnek és alelnöke az európai családi gazdaságok szervezetének, a CEVI-nek. Németül, franciául, olaszul és angolul beszél. Az elmúlt évtizedben két dokumentumregénye és egy novelláskötete jelent meg.
Ez is érdekelhet: Jásdi István szerint már nem nagyon létezik a borvidék, ahol ő dolgozik - interjú
Jelölt #3: Szepsy István (Tokaj)
Szepsy István
Fotó: Dancsecs Ferenc
Az 1951-ben született Szepsy István családja tizenhat generációra visszavezethetően foglalkozik borral. Ő maga a Kertészeti Egyetem után agronómusként került Mádra az állami szövetkezethez. A Szepsy Pincét 1987-ben alapította, de még a rendszerváltás után is volt mellette alkalmazásban: rövid ideig vezette a Royal Tokajt majd a Királyudvart. Szinte minden létező szakmai díjat megkapott már: 2001-ben az „Év bortermelőjének", 2009-ben pedig a „Borászok Borászának" választották, 2013-ban neki ítélték a borászok Oscar-díjaként számon tartott „LesSeigneur du Vin" címet.
Ez is érdekelhet: Szepsy István egy újabb furmint kategórián dolgozik - interjú
- Megvan Magyarország 3 legjobb bora! Te döntöd el, ki legyen a király! ›
- Szepsy Istvánt életműdíjra jelölték, ő pedig egy új bort készít - Vince ›
- Interjú Jásdi István borásszal, a Vince Díj egyik jelöltjével - Vince ›
- A világ legjobbjai közé került két budapesti borbár borlapja - Vince ›
- 5+1 érv, amiért el kell jönnöd a novemberi Vince Gálára - Vince ›
- Vince Díj: szavazz te is Magyarország kedvenc boraira és nyerj ... ›
- „Optimista vagyok” – interjú a villányi Bock Józseffel - Vince ›