BORKULT – Fókuszban a következő generáció!
Hétről hétre zsúfolásig megtelik hallgatókkal a Pécsi Tudományegyetem 300 fős előadóterme. A Borkult borkurzus minden félévben teltházas.
Hiánypótló Borkulturális alapismeretek kurzust indított a Pécsi Tudományegyetem Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet (PTE SZBKI). A tematikát a Szegedi Tudományegyetemhasonló képzése alapján dolgozták ki. A Borkult minden félévben teltházas.
Képzeljünk el egy szituációt: 18 évesen az a feladat, hogy vegyünk egy üveg jó bort! – egyszerűen nem tudjuk, hogy milyen irányba induljunk el! A képzés célja, hogy magabiztos borfogyasztókat neveljünk – hangsúlyozza Madaras Zoltán, a PTE SZBKI elnöke. A hallgatóink – 12 alkalom alatt 50 bort kóstolva – azok, akik a jövőben megengedhetik maguknak a minőségi bor fogyasztását, és valószínűleg olyan területen helyezkednek el, ahol fontos a kulturált és hozzáértő borfogyasztás, valamint a magyar borok ismerete. A képzés bármely felsőoktatási intézményben könnyen adaptálható és ebben a borászok is partnerek. Célunk, hogy minél több egyetemi hallgatóhoz eljussunk.
Az előadásokon a hallgatók a szőlészet-borászat alapjaival ismerkednek meg, majd az ország különböző borvidékeit képviselő borászoké a főszerep – borkóstolóval egybekötve. Az előadók az ország minden szegletéből, akár Tokaj vagy Sopron környékéről érkeznek.
A világra nyitott fiatalokat fontos megismertetni a borkultúrával, mint az egyetemes kultúra elválaszthatatlan részével. Egy ilyen kurzus érdekesen és szakmailag hitelesen enged betekintést a borok világába – véli Vesztergombi Csaba, a szekszárdi Vesztergombi Pincészet vezetője. – Ma számtalan bort helyettesítő termék található a piacon, de ha a bor lesz az, amiről a hallgatónak már vannak ismeretei, személyes jó élményei, akkor nagy valószínűséggel a kulturált borfogyasztók táborát fogja erősíteni.
A Borkult képzést szeptemberben folytatódik és nem csak Pécsett…
(promóció)
Címlapfotó: Csortos Szabolcs / Pécsi Tudományegyetem Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet